/ Bmtg / Przebieg realizacji zamówień
 
 
 

Przebieg realizacji zamówień

 

 1. Państwa zamówienie w formie ustnej, pisemnej (fax, e-mail, strona www)

 2. Potwierdzenie zamówienia
  1. Potwierdzenie zamówienia z Państwa strony - po przesłaniu dla Państwa faktury proformy należy ją potwierdzić („akceptuję”, pieczątka, podpis osoby akceptującej) pisemnie i odesłać (fax, e-mail).
  2. Zamówienia towaru będącego stale w naszym magazynie, o wartości do 5 tys. zł (1250 EUR) mogą zostać natychmiastowo wdrożone do produkcji na życzenie naszego „stałego klienta”.

 3. Zlecenie produkcyjne – po akceptacji zamówienia, zostaje ono przekazane w odpowiedniej formie przez dział realizacji zamówień (logistyki) do działu:
  1. produkcyjnego
  2. zakupów (w przypadku braku surowców lub urządzeń w magazynie)

 4. Produkcja – zlecenie produkcyjne jest przekazywane jednocześnie do:
  1. działu montażu segmentów do tarcz i wierteł – są wtedy w tym samym czasie przygotowane korpusy wierteł (pobieranie z magazynu) i dyski stalowe oraz pobierane z magazynu segmentów diamentowych (lub zlecane do produkcji w przypadku braku w magazynie).
  2. działu produkcji segmentów diamentowych – w przypadku braku segmentów w magazynie rozpoczyna się proces przygotowania odpowiednich mieszanek proszków metali i diamentów, które natychmiast po wytworzeniu są przekazywane do działu montażu i jednocześnie trwa montaż i produkcja pozostałych segmentów.

   Np. - Jest montaż 20 pił trakowych z ilością 25 segmentów na każdej taśmie.
   Wtedy w tym samym czasie są odpalane stare segmenty i przygotowywane mieszanki proszków metalu z diamentami. Po odpaleniu starych segmentów i oczyszczeniu brzeszczotów jednocześnie z produkcji segmentów schodzą pierwsze wyroby właściwe dla danej aplikacji.
   Od tej chwili tym samym czasie są pobierane segmenty z produkcji i dostarczane do montażu na taśmach.
   Podobny proces ma miejsce w innych przypadkach montażu, lub regeneracji większej ilości produktów.
   Oczywiście staramy się oprócz tego posiadać w naszym magazynie wiele standardowych i popularnych segmentów – wtedy segmenty te są przekazywane bezpośrednio do działu montażu oraz pojawia się zlecenie wyprodukowania nowych na ich miejsce.

 5. Dokumenty - podczas procesu produkcji są przygotowywane właściwe dokumenty (faktura, zlecenie wysyłki, wz, gwarancja, itp.)

 6. Pakowanie, wysyłka.

 7. Koszty transportu. Standardowo koszty transportu są po stronie kupującego, jednak dzięki dużej ilości wysyłanych przez nas przesyłek posiadamy specjalną umowę zawartą z DHL na transport przesyłek krajowych, eksportowych i importowych, koszty te są dość niskie.
  Np.
  1. koszt wysyłki krajowej przedmiotów o wadze do 10 kg wynosi 17 zł + niewielka opłata paliwowa
  2. koszt wysyłki krajowej o wadze do 31,5 kg 21 zł
  3. koszt wysyłki lotniczej do Szwecji o wadze 2kg - 293 zł
  4. koszt wysyłki drogowej do Hiszpanii o wadze 15 kg 44 EUR
 
 

 
  O firmie
Kontakt
Przebieg realizacji zamówień
Warunki handlowe
Praca
Warunki gwarancji
Usługi
Produkcja segmentów diamentowych
Strefa techniczna


 
  Segmenty diamentowe
Maszyny
Narzędzia diamentowe